Strona domowa Andrzeja Dzianotta

Powrót - strona główna

Opis wyprawy do Norwegii 2016 rok

Wyprawa samochodowa w 4 osoby po trasie: Bydgoszcz-Niemcy-Dania (Hirshals) - prom do Kristiansand - Preikestolen - Pluscamp Sandvik - Botnen - Telemark - Kristiansand - Hirshals -Bydgoszcz.

Ponowna wizyta na skale Preikestolen, potem Flam i Myrdal. Dalej od północnej strony Sognefiord i powrót na stronę południowa do Botnen. Tam wreszcie połowilismy co prawda z brzegu ale rekordowa "rybka" 4,5 kg też się zdarzyła.
Razem ok. 1500 km plus dojazd w 2 strony 2600 km w 14 dni.

Zabraliśmy całe "żarcie" z Polski łącznie z "wypitecznościami". Omijaliśmy restauracje. Obiady z zapraw domowych. Chleb z Polski wytrzymał 2 tygodnie. Wszędzie były możliwości "pichcenia". Zestawy talerzy i garnków w każdym campingu. W hostelach wspólne kuchnie wyposażone w sprzęty kuchenne. Na niektórych campingach nie było bieżącej wody. Wtedy były na wyposażeniu kanistry. Oczywiście domki bez łazienek. Ogólnodostępne sanitariaty czynne i czyste. Prysznic osobno płatny (10 NOK)

Przed wyjazdem nie wychodząc z domu dokonalismy rezerwacji wszystkich noclegów. Hostele i campingi. Wydruki potwierdzeń do teczki i w drogę. Tak samo zakupilismy bilety promowe Hirshals - Kristiansand - Hirshals. Miejsca noclegowe zostały wybrane z dużym namysłem z uwagi na atrakcyjność miejsc lepiej było zarezerwować. Powrotny rejs Kristiansand - Hirshals (start 20.15) mocno sie opóżnił jak informowali przedstawiciele Fiord Line z przyczyn technicznych. Cóż trudno zdarza się. Po powrocie do Polski wysłałem maila do Fiord Line z żądaniem odszkodowania z tytułu kilkugodzinnego opóżnienia. Już na drugi dzień !!! dostałem odpowiedż, że opóżnienie było wynikiem złych warunków atmosferycznych i odszkodowanie się nie należy. Jestem kapitanem jachtowym i potrafię ocenić pogodę. Czekając na prom widziałem morze i popołudniowy wiatr to 3-4B i słońce. Cóż, nie mam możliwości dotarcia do opisu pogody w Hirshals 9.07.2016 ale radzę w podobnej sytuacji postarać się o jakiś "papier" potwierdzający przyczyne opóźnienia.

Harmonogram wyprawy
Proszę o pytania. Na pewno odpowiem zainteresowanym.