Strona domowa Andrzeja Dzianotta

Powrót - strona główna

Opis wyprawy do Norwegii 2007 rok

Wyprawa samochodowa w 4 osoby po trasie: Bydgoszcz-Niemcy-Dania-prom do Stavanger-Bergen-Trondheim-Oslo-Ystad-prom do Świnoujścia-Bydgoszcz.

Po drodze zwiedzanie safari w Danii. Szczególnie interesujące i odwiedzone miejsca w Norwegii to skała Preikestolen, całodzienna wyprawa na lodowiec z przewodnikiem, fiordy (oswojone jadły z ręki), Droga Orłów, Geiranger, Droga Troli, wiele świątyń, wodospadów. W Oslo muzeum Kon-Tiki i żaglowca Fram.
Razem ok. 3000 km w 19 dni.

Zabraliśmy całe "żarcie" z Polski łącznie z "wypitecznościami". Omijaliśmy restauracje. Obiady z zapraw domowych. Chleb z Polski wytrzymał 2 tygodnie. Wszędzie były możliwości "pichcenia". Zestawy talerzy i garnków w każdym campingu. W hostelach wspólne kuchnie wyposażone w sprzęty kuchenne. Na niektórych campingach nie było bieżącej wody. Wtedy były na wyposażeniu kanistry. Oczywiście domki bez łazienek. Ogólnodostępne sanitariaty czynne i czyste. Prysznic osobno płatny (10 NOK)

Przed wyjazdem nie wychodząc z domu dokonalismy rezerwacji wszystkich noclegów. Hostele i campingi. Wydruki potwierdzeń do teczki i w drogę. Tak samo zakupilismy bilety promowe Hanstholm-Eigersund i Ystad-Świnoujście. Miejsca noclegowe zostały wybrane z dużym namysłem z uwagi na atrakcyjność miejsc lub przewidywaną wyprawę na Preikestolen czy lodowiec.

Harmonogram wyprawy
Proszę o pytania. Na pewno odpowiem zainteresowanym.